آموزش دوخت و نصب مدل های پرده:

دوخت آسترکشی پرده یقه شل

 

نکات مهم برای دوخت مدل پرده یقه شل:

برای دوخت مدل پرده یقه شل معمولا همکاران به زدن لایه چسب,زانفیکس در 40 سانتی متری بالای کار و دوخت سرمه T اکتفا میکنند.


توصیه بنده بر این است برای 40 سانت بالای کار از لایه چسب و آستری استفاده نمایید چون باعث ایستایی بهتر بالای کار میشود.


برای دوخت سرمه T توصیه میکنم حتما از پایه مخصوص سرمه T استفاده نمایید.

.

پایه مخصوص دوخت سرمه T

پایه مخصوص دوخت سرمه T

خیلی از دوستان خیاط برای دوخت سرمه T از پایه چرخ تک شاخ استفاده میکنند که باعث تخت شدن سرمه روی لب پارچه میشود,بنده به شخص این حالت ایستایی را پسند نمیکنم.

پایه تک شاخ

نکات مهم برای دوخت مدل پرده یقه شل آسترکشی:

آگر قصد آسترکشی کردن مدل پرده یقه شل را دارید توصیه میکنم حتما به روشی که برای باقی مدل پرده های آسترکشی مثل رومن و….. انجام میشود کار را اجرا کنید.


برای مثال شما برای آسترکشی مدل پرده رومن حتما باید پارچه استر و پارچه اصلی را روی هم پهن کنید و کل پارچه را اصلاحا بادگیری کنید و مسیر دوخت بغل کار و نوار پرده رومن(نواری که برای طبقات رومن استفاده میشود) را سوزن ته گرد بزنید که تو مرحله دوخت پارچه آستر و پارچه پرده اصلی روی یکدیگر حرکت نکنند.


ولی برای مدل پرده یقه شل به صورت آسترکشی روش آسانتری نیز وجود دارد و آن هم جفت کردن پرده مدل یقه شل و آستری(آستری در اینجا اصطلاح هست و پشت مدل پرده یقه شل را شما میتوانید انواع پارچه,مخمل,تافته و ساتن بدوزید) و علامت گذاری به صورت جفت(علامت ها روبروی یکدیگر باشند) انجام دهید و دوخت مدل پرده یقه شل آسترکشی را به راحتی آنجام دهید.

توجه داشته باشید برای دوخت به این روش به چرخ های خیاطی راسته ضخیم دوز و با قدرت کافی نیاز دارید.


در کل بهترین روش برای تمام مدل هایی که استرکشی میشوند روشی هست که خدمت شما عرض کرده ایم(برای مدل های رومن,انواع دکوری پنل,پیلیسه یکطرفه و حتی چین خور ساده ای که موقع نصب پشت پرده دکوری نیز رو قرار میگیرد معمولا از همین روش استفاده میشود با تفاوت های کوچک,مثل 10 سانت تو کردن پارچه اصلی و…… .

نکات قابل ذکر برای مدل پرده یقه شل آسترکشی قابل توضیح متنی بیشتر نیست و توصیه میکنم ویدیو آماده شده در این صفحه را با دقت ملاحظه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *