آموزش دوخت و نصب مدل های پرده:

دوخت پرده پیلیسه

 

در ویدیویی که با برای شما عزیزان قرار داده ام روش صحیح بغل تو گذاشتن و پایین پرو را خدمت شما به صورت ویدیویی توضیح داده ام چون نکاتی هستند که تو غالب متن قابل توضیح نخواهند بود.


در اینجا قصد آموزش دوخت پرده پیلیسه با چین 3 برابر را داریم,این آموزش بر طبق تجربیات چند ساله بنده بود و دوستان و همکاران گرامی با دقت به این مطلب به راحتی تمامی مشکلاتشان در مورد دوخت پرده پیلیسه با چین 3 برابر حل خواهد شد.


پرده پیلیسه 2 قلو با چین 3 برابر در واقع به این معنی است که هر چین به 3 قسمت تقسیم میشود,چین سمت راست پرده پیلیسه,چین سمت چپ پرده پیلیسه و چین میانی یا وسطی پرده پیلیسه,وقتی در مورد چین 3 برابر صحبت میکنیم بدون در نظر گرفتن اندازه چین های پیلیسه باید پرده به صورتی تقیسم بندی شود که چین ها پشت یکدیگر را پر کنند و پرده در پرچین ترین حالت ممکن دوخته شود.


فرض بگیریم میخواهیم پرده را با چین 3 برابر و اندازه پیلیسه 10 سانتیمتری بدوزیم,در این صورت چین سمت راستی, چین سمت چپی و چین میانی یا وسطی پیلیسه ما باید 10 سانتیمتر باشد,چین میانی پیلیسه همان 10 سانمتیمتر و چین سمت چپ و سمت راستی پیلیسه ما در حالت چین خورده(دوخته شده به صورت دولا) 5 سانتیمتر در چپ و راست چین پیلیسه وسط یا میانی دوخته میود و در حالت چین سه برابر پشت چین پیلیسه باید بطور کامل پر شود و پیلیسه ها ایجاد شده در پشت چین میانی یا وسطی به هم برسند.


توجه داشته باشید برای پیلیسه کردن انواع پرده حداکثر چینی که میتوان ایجاد کرد چین 3 برابر است و اگر شما برای پنجره 3 متری بخواهید پرده پیلسه پر چین بدوزید حداکثر به 9 متر پارچه پرده ای نیاز خواهید داشت و اگر برای مثال شما 10 متر پارچه در اختیار داشته باشد و عرض پنجره شما 3 متر یاشد بهتر است 1 متر اضافه پارچه را دربیارید و 9 متر پارچه را 3 برابر پیلیسه کنید.


حالت بعدی دوخت پرده حالت کم چین (بین 2.5 برابر تا 3 برابر) است که در قسمتی دیگر در مورد دوخت این حالت پیلیسه نیز توضیحاتی خدمت شما عرض خواهم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *