آموزش دوخت و نصب مدل های پرده:

آموزش دوخت مدل پرده لاله واژگون

در این مطلب قصد دارم توضیحات کلی در مورد دوخت مدل پرده لاله واژگون را خدمت شما دوستان و همکاران گرامی عرض کنم.

کار اشتباهی که اکثر دوستان انجام میدهند,در نظر گرفتن ثابت اندازه لاله ها (عرض لاله ها) و میزان کردن هم آورد لاله ها بر روی هم بر طبق عرض پنجره در مرحله دوخت مدل پرده لاله واژگون است.

مهم ترین نکته در مدل پرده لاله واژگون محاسبه اندازه عرض لاله ها است,در ویدیویی که برای توضیح و آموزش مدل پرده لاله واژگون برای شما عزیزان تهیه کرده ایم روش صحیح محاسبه ندازه هلال را به صورت مفصل توضیح داده ام و در اینجا با مثالی به ابن نکته اشاره خواهم کرد.

شما فرض بفرمایید برای عرض 1.5 متر شما میخواهید مدل پرده لاله واژگون را استفاده بفرمایید(نکته مهم:اندازه لاله ها بهتر است بین 65 سانت تا 45 سانت در نظر گرفته شود) برای عرض 1.5 متر میتوانیم 5 هلال لاله واژگون استفاه کنیم,به همین دلیل باید عدد 5 (تعداد لاله ها) تقسیم بر عدد 2 میکنیم(در واقع برای محاسبه اندازه هلال ها و هم آورد,نصف عرض پنجره را محاسبه میکنیم) جواب به دست آمده را رو به عدد بزرگتر رند میکنیم(در این مثال 5/2=2.5 عدد 2.5 را را به بالا رند میکنیم که جواب میشه 3) سپس عرض پنجره را بر 3 تقسیم میکنیم (150/3=50) و این یعنی اندازه هر لاله من باید 50 سانتیمتر باشد که در مرحله دوخت لاله ها وسط تا وسط دقیق هم آورد داشته باشند باشند و لاله وسط دقیقا رو قرار بگیرد(نکته مهم:در مدل پرده لاله واژگون و فرمول محاسبه که شرح داده شد تعداد لاله ها باید فرد باشد یعنی 3 5 7 9 11 13هلال و………. در نظر میگیریم).

 

در ویدیویی که پایین تر ملاحظه خواهید کرد بنده برای عرض 2.2 متر میخواهم مدل پرده لاله واژگون را اجرا کنم و در اینجا توضیح متنی محاسبه انداره لاله ها به صورت خلاصه خدمت شما عرض خواهم کرد.

شما فرض بفرمایید برای عرض 2.2 متر میخواهم میخواهم 7 هلال لاله واژگون در نظر بگیرم(نکته:تعداد لاله ها به مقداری در نظر گرفته میشود که جواب نهایی اندازه لاله های ما بین 45 سانت تا 65 سانتیمتر باشد).

خب باید عدد 7 (تعداد لاله ها) را بر 2 تقسیم کنیم که جواب مبشه 3.5 و عدد 3.5 را رو به بالا رند میکینیم که جواب میشه 4 بعد عرض پنجره مد نظر یعنی 2.2 متر را تقسیم بر 4 میکنیم که جواب میشه 55(درواقع 55 ساتیمتر که عرض هلال های لاله واژگون هست).

پس برای عرض 2.2 متر و 7 لاله واژگون باید عرض هر هلال من 55 سانتیمتر باشد.

در ادامه شمارا به مشاهده توضیح طراحی برش دوخت و نصب مدل پرده لاله واژگون دعوت میکنم.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *